ROTARY  INTERNATIONAL
ישראל אזור 2490
 

מועדון רוטרי חולון

                               

 

       

מונה:


משפחת בראונר ערכה טכס לזכרו של חבר המועדון אלכס בראונר ז"ל
 
חנה בראונר ומשפחתה ערכו בתיאטרון חולון טכס מרשים לזכרו של אבי המשפחה אלכס בראונר ז"ל במלאת 11 חודשים לפטירתו.
אלכס נמנה עם חברי מועדון רוטרי בחולון החל משנת 1990 וכיהן כנשיאו במשך 3 קדנציות.
לציון אהבתו הגדולה של אלכס לרוטרי נפתח הערב בטכס רוטריוני מסורתי, בראשותו של נשיא רוטרי חולון,
מר שאול הרשטט.
את הערב הנחתה כלתו של אלכס, זהבי. אשתו של אלכס, גב' חנה בראונר, אשר יזמה וניצחה על ארגון מופתי של טכס הזיכרון, ציינה את האהבה ההדדית  עם אלכס ששררה במשפחה והדגישה במיוחד את אהבתו העזה לששת נכדיו. בתו של אלכס, שרון, ציינה את המועד הסמלי של יום האזכרה: ט"ו באב – חג האהבה. שכן, אלכס היה שופע אהבה – למשפחתו ולחברים הרבים, שרכש במהלך חייו. אפיינה אותו אהבת הנתינה והעזרה לנזקקים. שרון שרה שיר בנושא אהבה, התואם לנשמתו של אביה. כמו-כן הוקרנה מצגת שכותרתה: "אלכס חברנו, זיכרונך בליבנו תמיד". במצגת לוקטו תמונות מטיוליו הרבים של אלכס – עם המשפחה, עם מועדון רוטרי ועם חברים אחרים, כשברקע הושמע שיר באנגלית, שתמציתו: "תמצא לך מנוחה ושלווה שם למעלה על ההר, שכן כאן למטה התאמצת די ופעלת רבות."
ראש העיר, מר מוטי ששון, דיבר בחום בשבחו של אלכס – איש של נתינה והתנדבות, אשר הציע עצמו לכל משימה למען העיר. ראש העיר ציין, כי אלכס יישם במלואו את הציווי "ואהבת לרעך כמוך!". ואכן, אלכס היה פעיל במספר רב של עמותות התנדבות, וביניהן: המשמר האזרחי (היה בין יוזמיו), המשטרה (היחידה למניעת עבריינות), רוטרי, האגודה למען החייל, איל"ן, עמותת ידידי בי"ח וולפסון – וכל זאת תוך כדי עבודתו במשרה מלאה. יצוין, כי אלכס זכה לתואר "מתנדב השנה בחולון", ובשנת 2012 העניק לו ראש העיר את התואר המכובד "יקיר העיר חולון".
מר שאול הרשטט, נשיא רוטרי חולון, סיפר על קשריו ההדוקים עם אלכס, שהחלו ביזמה טלפונית של אלכס לשאול (שהיה אז בעל רשת מקומוני  "השקמה"). אלכס שאל את שאול ישירות: "אני יכול להיות חבר שלך ? המטרה שלי שתעזור לי לפרסם את הפעילות ההתנדבותית שאני עושה למען חולון". מכאן שיתפנו פעולה במשך שנים רבות, במיוחד במועדון רוטרי ובאגודה למען החייל. אלכס היה מנהיג ופורץ דרך במועדון, שבו התנדב בצורה מופתית במשך 26 שנה וגילם באורח חייו את עקרונות רוטרי. הייתה לי זכות גדולה להכיר ולפעול עם אדם כמו אלכס. בסיום דבריו הודיע מר הרשטט, כי על-מנת להנציח את שמו החליט מועדון רוטרי חולון להקים קרן מלגות על-שמו של אלכס, שיוענקו לסטודנטים תושבי חולון.
גב' מדי הרוש – אשתו של יוסי הרוש, חבר ותיק ברוטרי – סיפרה על החברות הטובה שלהם עם הזוג בראונר ועל סיועו האנושי של אלכס בעת מצוקה. גב' עדנה יהלום-ארצי, מנהלת שי"ל באגף הרווחה של העירייה, תמצתה את אופיו של אלכס בסמליות האותיות המרכיבות את שמו (אקרוסטיכון) כלהלן: א – אוהב אדם; ל – לב ענק; כ – כריזמטי; ס – סוחף  אחריו אנשים ובעל אופי של מנהיג. גב' אופירה שלוסברג, שעבדה בעבר בעיריית חולון וכיום היא מנהלת את "בית להיות" (לניצולי השואה), תמצתה את דמותו של אלכס בציטוט משירו של נתן יונתן: "איפה עוד ישנם אנשים כמו האיש ההוא?"
2  חברים נוספים, שייצגו את רעיו הרבים של אלכס היו: מר מיקי הורסקי, חבר שצעד איתו מכיתה א'; וגב' עדי צוברי -  חברה לעבודתו של אלכס בחברת "עזרה וביצרון".
במהלך הערב, בין דבריהם של בני משפחה וחברים, השמיעו אילן טלרמן ויוסי גרושקה, שאף הם היו חברים של אלכס, מספר שירי אהבה ומולדת, שאלכס כה אהב.
בסיום הערב עלה לבמה איציק בראונר, אחיו של אלכס, אשר הודה בהתרגשות רבה לגיסתו חנה על ארגון ערב הזיכרון, למועדון רוטרי חולון ולקהל הרב של החברים, שבאו לחלוק כבוד לזכרו של אלכס.
בתום הטכס – אלון, בנו של אלכס, ובתו שרון העניקו לכל המשתתפים אלבום מפואר, שעל כריכתו מחייכת דמותו של אלכס בראונר ז"ל (1946 – 2013), אלבום המתאר בתמונות, במסמכים ובמלל את מסכת חייו של אלכס, זכרו לברכה.
                                                                                                                     כתב: יאיר שאנן
                                                                                                                    צילם : מאיר הולנדר      
 
 
 
 
 


פורסם בעיתון "השקמה" - 10/2013
פורסם בעיתון "השקמה" - 10/2013
פורסם בעיתון "השקמה" - 10/2013

אלכס בראונר ז"ל


מילים לזכרו 

לייבסיטי - בניית אתרים